GTreeTable

,

Przy okazji implementacji zestawu funkcji służących do kategoryzacji dokumentów w Systemie Administrowania Bezpieczeństwem Informacji (SABI) stworzyłem rozszerzenie GTreeTable, które może Wam się przydać.

W ogólny ujęciu pozwala ono na tworzenie wielopoziomowej struktury drzewiastej opakowanej w tabelę HTML. Na każdej z pozycji możliwe jest wykonanie operacji typu CRUD jak i zdefiniowanie niestandardowych akcji.

Rozszerzenie zostało zbudowane w oparciu o komponenty Twitter Bootstap 3. W związku z czym, ostatecznie, wygląd interfejsu użytkownika automatycznie dostosowuje się to Waszej konfiguracji. W wersji podstawowej wygląda następująco:
Wygląd interfejsu użytkownika rozszerzenia GTreeTable

Yii-GTreeTable

Do swojego prawidłowego działania, GTreeTable wymaga odpowiedniej funkcjonalność po stronie serwerowej. Chodzi tu m.in. o pobieranie aktualnych danych oraz zapisywanie stanu węzła do bazy danych. Jako wielki fan frameworka Yii, napisałem kolejne rozszerzenie (Yii-GTreeTable), dzięki któremu Wasze prace ograniczają się jedynie do konfiguracji. Więcej szczegółów znajdziesz w repozytorium Yii.

Koniec końców, możecie przetestować działanie rozszerzenia na żywym organizmie:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *